Залізниця виплатить Ахметову 9 мільйонів боргу за лізингові вагони від росіян

Середа, 10 грудня 2014, 20:57

Суд стягнув з "Південно-Західної залізниці" на користь ПАТ "Укртранслізинг" 6,45 млн гривень боргу, а також 3,07 млн гривень пені і 3% річних.

Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 2 грудня, передають "Наші гроші".

Суд визнав борг залізниці перед "Укртранслізингом" за договором фінансового сублізингу.

Варто зауважити, що товариство звернулося з позовом про стягнення із залізниці 41,56 млн гривень боргу за період з січня по вересень цього року, однак більшу частину у жовтні-листопаді було погашено і розмір боргу зменшився до 6,45 млн гривень.

У червні 2007 року "Південно-Західна залізниця" уклала договір сублізингу із "Укртранслізингом", який взяв ці вагони у лізинг у ПП "ВТБ лізинг Україна".

Залізниця взяла пасажирські вагони у платне користування на 7 років. Перебіг терміну лізингу почався у березні 2008 року, коли залізниця отримала вагони вартістю 116,84 млн гривень.

Розмір винагороди "Укртранслізингу" становить 17% річних.

Засновником ПП "ВТБ лізинг Україна" є ВАТ "ВТБ Лізинг" (Москва). 47,67% акцій ПАТ "Укртранслізинг" належать Фонду держмайна.

Разом з тим власником 49,96% акцій "Укртранслізингу" є ТОВ "Лемтранс" з групи Ріната Ахметова. Ще 2,33% акцій підприємства належить донецькій корпорації "Міжрегіональний промисловий союз", основним власником якої є той же "Лемтранс".

Засновником ТОВ "Лемтранс" значиться кіпрська компанія "Лемтранс Лімітед", керівником - Володимир Мезенцев.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!