Споживчі настрої в України погіршилися

Середа, 10 грудня 2014, 16:02

Індекс споживчих настроїв в листопаді становив 53,4, що на 0,9 п. менше, ніж у жовтні.

Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

Оцінка поточного становища залишалась без змін та дорівнює 50,6.

Як зазначається, складові цього індексу змінились наступним чином: індекс поточного особистого матеріального становища (х1) втратив 1 п. до значення 39,9; індекс доцільності робити великі покупки (х5) додав 0,6 п. до значення 61,2.

Очікування щодо розвитку економіки країни дорівнюють 55,3, що на 1,3 п. гірше ніж у жовтні.

Складові цього індексу змінилися наступним чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) не змінився та дорівнює 52,4; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3)становить 43,0, що на 1,2 п. гірше жовтневого результату; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4)погіршився на 2,6 п. до значення 70,6.

"У листопаді зафіксоване погіршення в очікуваннях українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 154,0, що на 1,6 п. більше ніж у жовтні", - йдеться у повідомленні.

Проте послабилися побоювання українців щодо можливої інфляції: порівняно до жовтневого результату індекс інфляційних очікувань втратив 5,1 п. та дорівнює 185,2.

"Одночасно посилився песимізм українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань виріс на 4,4 п. та дорівнює 157,8", - повідомляє прес-служба.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!