Китай вперше за два роки знизив ключові ставки

П'ятниця, 21 листопада 2014, 16:49

Народний банк Китаю знизив відсоткові ставки: за річними кредитами - на 0,4 процентного пункту до 5,6% і за річними депозитами - на 0,25 п.п. до 2,75%.

Про це повідомляють "Ведомости".

Він також надав комерційним банкам більше свободи у визначенні ставок по вкладах, дозволивши їх встановлювати в 1,2 разу вище своєї базової ставки.

Це має допомогти банкам залучити більше депозитів, зміцнивши їх фінансовий стан і давши більше можливостей для кредитування. Зниження базової ставки по кредитах має підтримати економічне зростання.

Багато аналітиків вважають, що Китаю цього року не вдасться продемонструвати зростання ВВП на заявлені 7,5%. У третьому кварталі він становив 7,3% - це найнижчий показник більш ніж за п'ять років.

В жовтні сповільнилися темпи зростання капіталовкладень, промислового виробництва, експорту та роздрібних продажів.

"Вони були змушені це зробити", - вважає Цзян-уан Шен, економіст Mizuho, оскільки інші, більш обмежені і цілеспрямовані заходи не допомогли зупинити уповільнення. Він вважає оголошені сьогодні заходи ефективнішими.

Однак Яо Вей, економіст Societe Generale, вважає, що і вони не допоможуть стимулювати економіку що сповільнюється і Пекіну доведеться вживати додаткові кроки, повідомляє The Wall Street Journal.

Дії Китаю надихнули учасників ринків. Підскочили курси валют країн-експортерів сировинних ресурсів, одним з основних споживачів яких є Китай.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!