"Газпром" заплатив "Нафтогазу" за транзит - Купріянов

Понеділок, 10 листопада 2014, 09:06

"Газпром" заплатив "Нафтогазу України" за рахунком за транзит газу з вересня.

Про це повідомив в понеділок офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, пише "Прайм".

Як повідомляло Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, "Нафтогаз" виставив "Газпрому" рахунок за транзит газу у вересні-жовтні 2014 року.

За даними міністерства, за вересень 2014 рахунок за транзит природного газу становив 64 млн доларів, по жовтень - 88 млн доларів.

Раніше Купріянов говорив журналістам, що оплату транзиту російського газу через Україну гальмує суперечка про ціну на газ.

"Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу територією України, - це те, що "Газпром" хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона", - сказав Купріянов.

Він пояснив, що транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. "Газпром" розраховує цю ціну за формулою, зазначеною в контракті на поставку газу.

А "Нафтогаз України" рахує за своєю ціною"."Це гальмує процес. Але ми знайдемо вирішення цієї проблеми. Все буде зроблено відповідно до брюссельських домовленостей", - підкреслив Купріянов.

16 червня російський "Газпром" відповідно до контракту з "Нафтогазом України" припинив подачу газу українській стороні через відсутність передоплати за червневі поставки.

"Нафтогаз України" подав до Стокгольмського арбітражу позов до російського "Газпрому" щодо перегляду газового контракту.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.