РФ запропонувала Індії спільну розробку вуглеводнів в Арктиці і Сибіру

Субота, 1 листопада 2014, 14:00

Індійські компанії зможуть взяти участь в розробці і видобутку вуглеводнів в Арктиці і Східного Сибіру.

Про це в інтерв'ю ТАСС повідомив заступник міністра енергетики Росії Юрій Сентюрін, який взяв участь в засіданні російсько-індійської робочої групи з енергетики та енергоефективності.

"Ми вперше запропонували індійським компаніям брати участь в проектах з розвідки, розробки, видобутку вуглеводнів в Росії, в тому числі в Арктиці і Східного Сибіру, і їх переробці і поставці", - підкреслив він.

За його словами, Індії також запропонована участь в російських газових проектах, в тому числі на родовищі "Сахалін-1", "де розглядається можливість будівництва другої черги заводу" зі зрідження природного газу (СПГ).

"З опорою на наявні ресурси існує можливість побудувати другу чергу заводу, щоб значно збільшити наші експортні можливості. Ми пропонуємо Індії різні варіанти участі в цьому проекті", - підкреслив заступник міністра.

Сентюрін також уточнив, що тривають переговори між "Новатек" і індійськими компаніями про їхню участь у розвитку СПГ-проектів на півострові Ямал.

"У складі нашої делегації є представники "Новатек", які ще раз підтвердили свою зацікавленість в залученні індійських стратегічних партнерів, і ми зафіксували в протоколі, що російська сторона пропонує Індії розвивати СПГ-проекти, реалізовані компанією на півострові Гидан і в акваторії Обської губи", - пояснив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!