Кабмін ввів держрегулювання в сфері транспортування газу

Четвер, 9 жовтня 2014, 19:23

Кабінет міністрів запровадив державне регулювання у сфері транспортування газу територією України.

Про це йдеться у Постанові від 3 вересня № 510 "Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України", повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Як зазначається, ухвалення Постанови дозволить зміцнити українську позицію у переговорному процесі з ВАТ "Газпром" та привести договірні відносини щодо транзиту газу у відповідність до норм Третього енергетичного пакету ЄС, імплементувати який Україна має до 1 січня 2015 року.

Таке рішення повністю відповідає правилам Європейського Енергетичного Співтовариства, до якого Україна приєдналась в 2011 році.

Постановою запроваджується державне регулювання у сфері транспортування газу територією України.

Крім того, передбачається затвердження Тимчасового порядку формування тарифів на транспортування газу на основі тарифної системи "вхід-вихід" для точок входу та виходу газу, розташованих на державному кордоні України.

Тимчасовим порядком передбачено встановлення тарифів на транспортування газу територією України на період з 1 листопада по 31 грудня 2014 року.

Зазначені тарифи встановлюються у доларах. При цьому замовники послуг здійснюватимуть оплату за тарифами для точок входу і виходу газу та окремо будуть компенсувати обсяги природного газу на виробничо-технологічні витрати газотранспортному підприємству.

Постанова базується на принципах рівних умов доступу до української ГТС, недискримінаційності, економічної обгрунтованості та прозорості.

Прийняття Постанови дозволить сформувати конкурентоспроможний ринок газу, здійснювати ефективну експлуатацію газотранспортної системи України та її подальший розвиток для інтеграції національного ринку природного газу до ринку Європейського Союзу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!