Україна наполягає на відмові від принципу "бери або плати"

Четвер, 30 жовтня 2014, 15:12

Україна в рамках проведення газових переговорів у Брюсселі наполягає на відмові від принципу "бери або плати" і на переведенні оплати газового транзиту на рахунки НАК "Нафтогаз України".

Про це повідомили у прес-службі Кабінету міністрів, передає УНІАН.

"Позиція України така: "Газпром" відмовляється від несправедливого принципу "бери або плати". Крім того, "Газпром" здійснюватиме оплати за транзит газу на рахунки "Нафтогазу", - сказали в прес-службі.

Згідно з транзитним контрактом між Україною і Росією, "Газпром" зобов'язаний щорічно прокачувати через територію України не менш як 110 млрд кубометрів природного газу. Однак російська компанія ніколи не виконувала цю умову.

У жовтні 2014 року НАК "Нафтогаз України" звернувся до Стокгольмського арбітражу для перегляду контракту на транзит газу з російським "Газпромом", а також компенсації коштів за недостатні обсяги його прокачування через Україну.

Контракт "Газпрому" і "Нафтогазу України" від 2009 року містить умову "бери або плати", яка поширюється на 80% обсягу закупівлі газу, передбаченого за контрактом.

Виходячи з річного контрактного обсягу в 52 мільярди кубометрів, Україна повинна оплачувати не менше 41,6 мільярда кубометрів газу, незалежно від того, спожила вона його чи ні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!