Країни Балтії хочуть від'єднання від енергосистем РФ

Неділя, 26 жовтня 2014, 11:46

Країни Балтії мають намір активізувати від'єднання електромереж від Російської Федерації для забезпечення безпеки сектора енергетики.

Про це заявили в прес-службі естонського парламенту за підсумками зустрічі в Нарві за участю голів парламентських комісій у справах ЄС Естонії, Латвії, Литви та Польщі.

"Наші країни готові до подальшої співпраці з від'єднання балтійських електромереж від Росії, яке має особливе значення для забезпечення безпеки сектора енергетики", - заявив голова комісії у справах ЄС парламенту Естонії Калле Паллінг.

За його словами, в серпні в Єврокомісію було подано клопотання про про фінансування третього електричного з'єднання між Естонією і Латвією, яке має бути побудовано до 2020 року.

На зустрічі також обговорили необхідність розвитку єдиного ринку газу. В якості позитивного аспекту було виділено відкриття терміналу природного газу в Клайпеді, Литві, в наступний понеділок.

Сторони прийшли до висновку, що завдяки терміналу залежність регіону від монополіста в секторі природнього газу, "Газпрому", знизиться.

На зустрічі сторони також обговорили відносини між ЄС і Росією і ситуацію в Україні.

До слова, Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевічс заявив, що підстав для скасування санкцій проти Росії наразі немає.

Прайм

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!