АМКУ зобов’язав залізницю відмінити "хитру" закупівлю вугілля на 100 мільйонів

Неділя, 26 жовтня 2014, 11:03

Колегія АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель за результатами розгляду скарги ТОВ "Тепло-Холдинг" прийняла рішення, згідно з яким ДП "Укрзалізничпостач" зобов’язано відмінити процедуру закупівлі вугілля на очікувану суму 102 мільйона гривень.

Про це пишуть "Наші Гроші".

Зазначена скарга надійшла на адресу Колегії 08.10.2014 і стосувалась встановлення, на думку скаржника, дискримінаційних умов документації конкурсних торгів.

Скарга стосовно документації була подана в строки та у відповідності до вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель".

Під час розгляду скарги було встановлено, що документація конкурсних торгів зазначеної процедури закупівлі містила численні умови, які порушують вимоги Закону, звужувала конкуренцію та призводила до дискримінації учасників, що могло призвести до спотворення результатів цієї процедури закупівлі.

Однак ДП "Укрзалізничпостач", ігноруючи рішення Колегії про призупинення процедури закупівлі, здійснило розкриття пропозицій конкурсних торгів учасників процедури закупівлі.

Здійснення замовниками розкриття пропозицій конкурсних торгів під час призупинки Колегією процедур закупівель, зокрема, під час оскарження вимог документації конкурсних торгів, призводить до неможливості усунення порушень, адже учасники ВЖЕ подали свої пропозиції на умовах документації, які суперечили законодавству.

Саме така ситуація склалася й у випадку оскарження ТОВ "Тепло-Холдинг" дій "Укрзалізничпостачу" під час проведення зазначеної процедури закупівлі.

У зв’язку з цим Колегією 24.10.2014 було прийнято рішення, згідно з яким ДПМТЗЗТУ "Укрзалізничпостач" було зобов’язано відмінити процедуру закупівлі, оскільки останнім були допущені порушення, які вже неможливо було усунути шляхом внесення змін до документації конкурсних торгів.

Нагадаємо, вимоги "Укрзалізничпостачу" передбачають, що переможець тендеру зможе постачати залізниці неякісне вугілля з невеликою знижкою від заявленої ціни.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!