Фонд гарантування хоче стягнути з проблемних банків 45 мільярдів

Четвер, 23 жовтня 2014, 19:47

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінює обсяг претензій до власників і керівництва банків, які фонд виводить з ринку, в 45,7 мільярда гривень.

Про це в ході зустрічі з журналістами повідомив заступник директора-розпорядника фонду Андрій Оленчик, передає УНІАН.

Він нагадав, що фонд направив до правоохоронних органів 228 заяв стосовно власників і керівників банків, що виводилися з ринку, і по 115 із них заведені кримінальні справи.

"Сума претензій - 45,7 млрд гривень", - сказав Оленчик, і уточнив, що йдеться про фінансові претензії фонду до керівництва і акціонерів банків, що виводяться фондом з ринку, по всіх 228 заявах.

За його словами, зокрема обсяг претензій по 115 вже заведеним кримінальним справам становить 28,3 млрд гривень, "рекордсменом" за кількістю заяв і кримінальних справ є "Брокбізнесбанк".

"Основні претензії - до власників і керівників, переважна більшість заяв і кримінальних справ", - додав Оленчик і пояснив, що найпоширенішими злочинами є крадіжка активів банку, дроблення депозитів і фіктивне переоформлення вкладів, а також зловживання службовим становищем.

Як повідомлялося, з початку року Національний банк визнав неплатоспроможними 26 банків.

Виведення банків з ринку і виплата відшкодування їх вкладникам здійснюються через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Фонд гарантування оцінює обсяг виплат вкладникам цих банків у межах гарантованої суми відшкодування в 18,8 млрд гривень, і вже виплатив по вкладам 10,3 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!