РФ дозволила Туреччині везти овочі та фрукти через Україну

Четвер, 23 жовтня 2014, 14:49

Россільгоспнагляд зробив виняток для Туреччини з заборони на транзит рослинної продукції через територію України.

Про це йдеться в повідомленні служби, пише "Прайм".

Таке рішення російське відомство прийняло за підсумками телефонних переговорів начальника управління фітосанітарного нагляду, насіннєвого контролю та якості зерна Россільгоспнагляду Олександр Ісаєва та заступника директора департаменту захисту і карантину рослин директорату з продовольства і контролю міністерства продовольства, сільського господарства та тваринництва Туреччини Бірсіка Нівзата.

"Російська сторона роз'яснила умови, при дотриманні яких турецька підкарантинних продукція може бути ввезена до Росії транзитом через територію України, і зобов'язалася для забезпечення безпеки такого транзиту вжити зі свого боку необхідні дії", - йдеться в повідомленні.

Транзит продукції через треті країни - легальну дію за умови, що країна-реекспортер видає відповідні реекспортні сертифікати, що підтверджують шлях вантажу і контроль умов транзиту і самої продукції, пояснили раніше ТАСС в Россільгоспнагляді.

Однак Росія з 22 жовтня ввела заборону на імпорт і транзит всієї рослинної продукції з України.

Россільгоспнагляд встановив таке обмеження, оскільки Держветслужба України, за його оцінкою, не змогла гарантувати безпеку рослинної продукції, виробленої в цій країні і наступній транзитом через її територію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!