Україна скоротить споживання газу на 24,5% - "Нафтогаз"

Середа, 22 жовтня 2014, 14:24

"Нафтогаз" прогнозує скорочення споживання газу в опалювальному сезоні 2014-2015 років на 24,5%, або на 8,6 млрд куб. м порівняно з попереднім роком - до 26,7 млрд куб. м.

Про це повідомив перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома, пише "Інтерфакс-Україна".

На розширеному селекторному засіданні уряду за участю голів облдержадміністрацій та газовиків в середу він повідомив, що з цього обсягу 10 млрд куб. м складе газ власного видобутку, 5,7 млрд куб. м - газ, закуплений по реверсу, а ще значна частка припаде на підйом газу з підземних сховищ, де його запаси становлять 16,7 млрд куб. м.

"Для стабільного проходження зими вкрай важливо раціональне використання ресурсів", - підкреслив Перелома, нагадавши про прийняту влітку постанову Кабінету міністрів з затвердженими регіональними лімітами газу.

За його словами, відповідно до проведених оплат ліміти на третій тиждень жовтня відкрито в обсязі 41,8 млн куб. м на добу.

Представник "Нафтогазу" нагадав, що загальна заборгованість підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) перед компанією досягла 14,1 млрд грн, в тому числі за спожитий у поточному році газ - 4,5 млрд грн.

Перелома додав, що рівень розрахунків підприємств ТКЕ за газ впав з 83% в 2012 році до 72% в минулому і 54% в нинішньому році.

Він також повідомив, що поки тільки 301 підприємство ТКЕ, або 22% від їх загального числа (1400), відкрили спецрахунки для зарахування оплати за теплову енергію.

"Таким чином можна зазначити, що сьогодні більшість теплопостачальних підприємств не мають підстав для законного споживання природного газу", - констатував представник "Нафтогазу".

Проте прем'єр Яценюк нагадав, що уряд виділив 7 млрд грн на покриття різниці в тарифах і доручив почати поставки газу ТКЕ у зв'язку з пониженням температури навіть при наявності боргів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!