Яценюк: Україна глибоко стурбована підривом Росією енергобезпеки Європи

Четвер, 2 жовтня 2014, 20:56

Тимчасове рішення, яке може бути досягнуто в рамках переговорів щодо постачання газу в форматі Україна-ЕС-Росія, має базуватися на спільній позиції, яку виробляють Україна та ЄС.

Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ході підписання договору про транскордонне співробітництво між Україною та Румунією в Києві, передає УНІАН.

"Ми маємо два варіанти тимчасового врегулювання газової проблеми, яка виникла з вини РФ. Наша країна звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з основним позовом та з додатковим позовом. Відповідно до додаткового позову, Стокгольмський арбітраж може винести тимчасове рішення. Другий варіант - підписання тимчасової угоди до остаточного вирішення питання арбітражним судом - на підставі спільної позиції України та ЄС", - сказав Яценюк.

При цьому він зазначив, що Україна глибоко занепокоєна підривом енергетичної безпеки Європи та України з боку російської компанії "Газпром".

"Разом у нашій спільній єдності ми маємо всі можливості для вирішення економічних, політичних та енергетичних питань", - сказав Яценюк.

Раніше Яценюк казав, що Україна очікує проміжного рішення з газового питання як у форматі тристоронніх переговорів з Росією і Євросоюзом, так і в рамках розгляду позову НАК "Нафтогаз України" до російського монополіста "Газпрому" в Арбітражному суді Стокгольма.

У свою чергу, міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан відзначав, що делегації України і Єврокомісії мають намір провести двосторонню зустріч з газових питань у Брюсселі 2 жовтня.

Україна, за словами Продана, готує свою позицію з визначення обсягу платежів за газ і способу їх здійснення в рамках проведення газових переговорів за участю Європейського Союзу і Російської Федерації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!