Голова НБУ: Україна має безпрецедентну фінансову підтримку

П'ятниця, 17 жовтня 2014, 14:03

Сьогодні Україна відчуває безпрецедентну фінансову підтримку зі всього світу.

Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева  під час зустрічі з журналістами за підсумками офіційного візиту до США, повідомляє прес-служба регулятора.

Як зазначила голова НБУ, на зустрічах із представниками МВФ і Світового банку українська сторона запропонувала об’єднати всі діючі програми допомоги українській державі в єдину платформу для чіткої координації всіх проектів в Україні.

"Окрім програми "Стенд-бай", ми маємо програму від Світового банку. Також ми отримали гроші за програмою Світового банку для підтримки Фонду гарантування вкладів. Зараз обговорюються нові транші. Маючи таку кількість різноманітної допомоги, ми вважаємо, що необхідно створити платформу під назвою "Україна",- зазначила Гонтарева.

За її словами, це б дало змогу зрозуміти, яка з програм ефективніша в конкретному вирішенні актуальних для нас питань. МВФ, Світовий Банк, ЄБРР, ЄІБ, МФК і країни-донори будуть основою цієї платформи",- зазначила Гонтарева.

Голова НБУ також зазначила, що місія МВФ може відвідати Україну наприкінці жовтня - початку листопада, експерти якої оцінять економічну ситуацію в Україні і в разі потреби реальну необхідність збільшення обсягу кредитування України.

"Глава Європейського підрозділу МВФ Пол Томпсон ще раз підкреслив, що наша програма повністю виконується, що всі цільові показники витримані, і в разі потреби фінансова допомога з усіх джерел може бути збільшена", - сказала Гонтарева.

За її словами, за надання додаткової фінансової допомоги Україні висловилися й інші міжнародні донори. Зокрема, під час зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку розглядалися проекти в енергетичній інфраструктурній сфері на загальну суму в 3 мільярди доларів.

Також міжнародні інвестори, у тому числі Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація, мають намір розміщувати свої облігації на українському ринку.

"ЄБРР і МФК планують розпочати також кредитування позичальників у нашій національній валюті, для чого планують не тільки випускати локальні папери на українському ринку, а й використовувати гривнево-валютні свопи та операції репо з Національним банком", - сказала Гонтарева.

Як зазначила Гонтарева, ЄБРР підготував нову всеохоплюючу програму для України.

Під час зустрічі з головою ЄБРР було зазначено, що програма ЄБРР буде націлена насамперед на ті області, які потребують реформування.

"У нашій країні це і допомога в рекапіталізації банків і торгово-фінансова підтримка НАК "Нафтогаз", це проекти і з Укрзалізницею і створення фонду прямих інвестицій у статутний капітал українських компаній з підвищеним ризиком", - зазначила Гонтарева.

Крім того, за її словами, важливою стала зустріч з главою Центробанку Росії Ельвірою Набіулліною, під час якої вони обговорили можливість передавання грошових активів Нацбанку, а також долю активів і пасивів нашої банківської системи в Криму.

Центробанк Росії насамперед піднімав питання погашення заборгованості з виплат Агентства по страхуванню внесків за виплачені депозити,

З цього приводу планується створення спеціальної двосторонньої робочої групи.

"Як ви знаєте, у сховищі зберігається 3,9 мільярда гривень наших резервів. Я ще раз отримала запевнення в тому, що наші гроші перебувають на місці, тому було обговорене питання, яким чином ми змогли б отримати наші гроші, а також активи Нацбанку, які залишилися в Криму", - повідомила голова Нацбанку.

Зі свого боку Набіулліна підтвердила, що необхідна докапіталізація українських банків з російським капіталом буде надана в повному обсязі.

Голова Нацбанку у Вашингтоні також зустрілася з Джорджем Соросом, який за її словами готує конференцію донорів для допомоги із відновлення Донбасу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!