Україна просить арбітраж прискорити встановлення проміжної ціни на газ

Четвер, 16 жовтня 2014, 13:43

Умови поставки російського газу на майбутній осінньо-зимовий сезон будуть визначені або в рамках компромісу на газових переговорах України і Росії за участю ЄС, або Стокгольмським арбітражем, і Україна намагається прискорити досягнення визначеності в цьому питанні.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи засідання уряду в четвер у Києві.

"Для того, щоб мати проміжне рішення з постачання природного газу, ми звернулися до суду прискорити винесення проміжного рішення, яке б забезпечило, з одного боку, встановлення ціни, з іншого боку - поставки природного газу", - заявив прем'єр.

Він додав, що поки ще другим варіантом залишається встановлення ціни газу на період до 31 березня 2015 в рамках переговорів між Україною і Росією за участю ЄС.

Вперше Яценюк повідомив про подачу позову про встановлення проміжної ціни 3 жовтня, уточнивши, що ухвалення рішення очікується в місячний термін.

Нагадаємо, що 16 червня, стало відомо, що НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" подали свої позови один до одного до Арбітражного Інституту при торговій палаті Стокгольму. Того разу позиція НАК "Нафтогаз України" зводилась до того, що встановлена ціна, незважаючи на те що вона зафіксована у відповідній угоді, є завищеною і несправедливою.

Україна не єдина країна, яка вимагала в арбітражі перегляду цін на газ, що постачається "Газпромом". Зокрема, цього липня німецька E. On Global Commodities SE звернулася з позовом до "Газпрому" в стокгольмський арбітраж з вимогою перегляду цін за довгостроковими контрактами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!