Україна готова ввести санкції проти РФ, що охоплять 2,5 мільярда товарообігу

Вівторок, 14 жовтня 2014, 13:12

В українському уряді готові пропозиції щодо введення торгівельних обмежень щодо імпорту з Російської Федерації, які набудуть чинності у разі введення санкцій з боку РФ.

Як передає кореспондент Європейської правди, про це заявив виконуючий обов’язки міністра економіки Валерій Пятницький у виступі на круглому столі, що організованиу Українською аграрною конфедерацією.

"За нашими підрахунками, можливі торгівельні обмеження які Росія може ввести проти нас, охоплюють товарообіг обсягом близько 3,5 млрд доларів. Тож ми підготували свої заходи, які можуть бути введені у відповідь. Там трохи менша сума, вона охоплює товари на суму 2,5 млрд доларів", - заявив в.о. міністра.

П’ятницький очікує, що у разі введення торгівельних обмежень з боку РФ найбільших збитків зазнає український аграрний бізнес.

"В той самий час, аграрна заборона з нашого боку практично не вдарить по Росії. Найбільша стаття (імпорту з РФ) в харчовому секторі - кава та чай", - зазначив він. Через це, за словами керівника Мінекономіки, українській пропозиції щодо санкцій стосуються перш за все нехарчової групи товарів.

Пятницький підкреслив, що український уряд сподівається уникнути необхідності введення обопільних санкцій.

"Наша готовність ввести обмеження у відповідь має застерегти Росію від введення санкцій", - заявив він.

Як відомо, Росія вже ввела низку обмежень щодо імпорту українських товарів. Водночас, в Москві погрожують подальшими обмеженнями, зокрема, скасуванням режиму вільної торгівлі між Україною та РФ.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!