Уряд виділить 10 мільярдів у фонд гарантування вкладів

Вівторок, 14 жовтня 2014, 09:47

Уряд України планує найближчими днями виділити до 10 мільярдів гривень для фінансування фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Про це зазначив у понеділок в Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Шлапак, передає "Укрінформ".

"Цього тижня уряд спрямує близько 10 млрд гривень до фонду гарантування вкладів, оскільки доводиться чистити "авгієві конюшні", виводити з ринку велику кількість банків, у тому числі банків-смітників, через які минулого року було відмито, за нашими оцінками, понад 300 млрд гривень", - зазначив міністр.

Він зауважив, що в цих банках "існують вкладники, яким треба повертати гроші (до 200 тис. грн), і уряд робить це шляхом підтримки фонду гарантування вкладів".

За його словами, кошти на це уряд виділить, у тому числі, за підтримки програм Світового банку.

Глава мінфіну пояснив, що перед цим "був проведений стрес-тест групи 15 найбільших банків України, результати якого показали необхідність докапіталізувати близько 56 млрд грн".

Він зауважив, що ці банки можна розбити на три групи: державні, з іноземним капіталом, а також великі комерційні банки України.

Державні банки: "Ощадбанк", який зазнав великих втрат у Криму, "Укрексімбанк" та "Укргазбанк", зазначив міністр, докапіталізує уряд. Інша група - це банки з іноземним капіталом, у т.ч. російським.

"Усі материнські банки цих установ готові самостійно докапіталізувати їх", - наголосив він.

Крім того, за його словами, існує кілька крупних українських банків, "по яких є запитання, і саме на це буде спрямована програма Світового банку з розвитку фінансового сектора".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!