Fitch знизило кредитний рейтинг агрогрупи "Креатив"

Понеділок, 13 жовтня 2014, 20:57

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента агропромислової групи "Креатив" в іноземній і національній валюті до переддефолтного рівня "СС" з "ССС".

Про це йдеться у повідомленні агентства, передає УНІАН.

Національний і довгостроковий рейтинг "Креативу" Fitch знизило до "B-(ukr)" з "A-(ukr)".

"Зниження рейтингів відображає високі ризики групи "Креатив" з відновлення банківських кредитних ліній. Зокрема, Fitch стало відомо про невиплату частини боргу після лінії передекспортного фінансування і угоди між компанією і кредиторами на введення тимчасового мораторію на примусове стягнення боргу", - зазначається у повідомленні Fitch.

Згідно з повідомленням, на даний час група веде переговори з кредиторами про умови відновлення лінії передекспортного фінансування на новий сезон, але в меншому обсязі.

"Нездатність одержати нову лінію передекспортного фінансування, що потенційно викличе ширші проблеми з ліквідністю, або крос-дефолт з іншими банківськими лініями, можуть у результаті призвести до дефолту. Проте якщо компанія зуміє домовитися про нові умови щодо лінії передекспортного фінансування, ми чекаємо підвищення РДЕ знову до рівня "CCC", - вважають аналітика агентства.

Водночас Fitch вважає високою вірогідність успішного завершення переговорів "Креативу" з банками в найближчі кілька тижнів.

В агентстві також відзначили, що ліквідність компанії в найближчий рік залежатиме від здатності домовитися про нові короткострокові банківські кредити і від генерування вільного грошового потоку у розмірі, мінімум, 70-100 млн доларів у 2014-2015 роки.

Крім того, "Креатив" може підтримувати ліквідність шляхом скорочення оборотного капіталу і ефективнішого управління ним.

Fitch також прогнозує скорочення виручки групи за підсумками 2014 року на 20%, зважаючи на різке зниження цін на сільськогосподарську продукцію.

"При цьому скорочення EBITDA буде менш серйозним завдяки значній пропозиції насіння соняшнику в Україні цього року і зниженню гривневих витрат. За нашими оцінками, процентне навантаження по боргу, номінованому переважно в доларах, залишиться істотним для компанії", - сказано у повідомленні.

В агентстві вважають, що вища рентабельність у поєднанні з скороченням потреб в оборотному капіталі і нижчими капітальними вкладеннями має зумовити позитивний вільний грошовий потік у компанії з 2014 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!