Продан: Україна наполягає на оплаті російського газу за фактом поставок

Понеділок, 13 жовтня 2014, 20:41

Україна позитивно оцінює наміри Росії скоротити розмір першого траншу оплати газового боргу з 2 до 1,45 млрд доларів і обсяг постачання газу в зимовий період - з 5 до 4 млрд кубометрів, однак цього недостатньо для вирішення проблеми.

Про це в коментарі виданню "Апостроф" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

"Так, ми можемо погодитися - це були наші пропозиції. Але це лише одна з позицій цілого пакета, на яку Росія погодилася. Поки йдеться лише про суму. Але необхідно визначити, як буде здійснюватися подальша оплата за газ", - заявив Продан.

Україна наполягає, щоб постачання газу йшли не за передоплатою, а оплачувалися за фактом надходження газу, відповідно до умов чинного контракту. Росія на це поки не погоджується.

"Якщо ми починаємо оплачувати частково платежі, то нам потрібно повернутися до положень контракту, які визначають, що поставки газу відбуваються за фактом поставки, а не передоплатою", - зазначив Продан.

Також за його словами, Росія не погоджується на те, щоб протокол про умови відновлення поставок газу в Україну було підписано на рівні господарюючих суб'єктів, тобто НАК та "Газпром", наполягаючи на тому, щоб документ був підписаний на рівні міністрів енергетики.

"Ми вважаємо, що "Нафтогаз" і "Газпром" повинні підписати протокол. Російська сторона поки не погоджується. Їхня позиція полягає в тому, що підписанти - тільки міністри та єврокомісар", - зазначив Продан.

Нагадаємо, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія погодилася для поновлення постачань газу, припинених в червні 2014 року, скоротити розмір першого траншу оплати боргу з 2 до 1,454 доларів, а обсяг поставки газу в зимовий період - з 5 до 4 млрд кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!