Польща знизила реверсні поставки газу в Україну

Понеділок, 13 жовтня 2014, 12:55

Польща знизила реверсні поставки газу в Україну за 10 днів жовтня в 1,4 разу до 28,1 млн кубометрів.

Про це випливає з даних оператора газотранспортної системи (ГТС) Польщі Gaz-System, пише "Прайм".

За 10 днів вересня реверсні поставки газу становили 40,3 млн кубометрів. В цілому по вересню поставки газу в Україну становили 117 млн ​​кубометрів.

Реверс газу в Україну зараз здійснюється зі Словаччини та Польщі, Угорщина припинила реверсні поставки у зв'язку із закачуванням газу в ПСГ.

У польської Gaz-System, керуючої газотранспортною системою Польщі, є можливість заявити про фізичну поставку через газовимірювальну станцію Германович (Дроздовичі з української сторони) в Україну в розмірі не більше 1,5 млрд кубометрів на рік.

Раніше у вересні британська Financial Times написала, що "Газпром" вирішив обмежити постачання газу Євросоюзу для того, аби заблокувати реверсні постачання палива Україні, якій він з червня припинив поставляти газ і яка за рахунок постачань з ЄС хоче покрити частину газового дефіциту.

Найбільшими можливостями з постачання газу з ЄС для України володіє Словаччина, яка почала реверс з початку цього місяця.

Словаччина також є найбільш залежною з усіх 28 країн Євросоюзу від постачань російського газу, який займає близько 98% в імпорті цього палива в країну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!