Очікування українського бізнесу погіршилися: вперше за 5 років

Субота, 11 жовтня 2014, 10:07

Вперше з часів кризи 2008 - 2009 років керівники підприємств очікують зниження всіх показників ділової активності своїх підприємств у наступні 12 місяців.

Про це йдеться в аналітичному звіті Національного банку.

За результатами опитування, вперше з часів кризи 2008 - 2009 років керівники підприємств очікують зниження всіх показників ділової активності своїх підприємств у наступні 12 місяців: скорочення інвестицій, зменшення обсягів реалізації виробленої продукції і кількості працівників.

"Такі прогнози обумовили зниження індексу ділових очікувань порівняно з попереднім кварталом на 8,3 п. п. до рівня 93,2%", - йдеться у звіті.

Як зазначається, спроможність підприємств збільшувати виробництво найбільше обмежують нестабільна політична ситуація (відзначили 60,6%, найвищий рівень за весь період проведення опитувань) і занадто високі ціни на енергоносії (50,0% респондентів).

Респонденти очікують зростання цін у наступні 12 місяців як на покупні товари і послуги, так і цін на продукцію власного виробництва.

"Зростання вихідних цін найбільше обумовлюватимуть подорожчання енергоносіїв (на думку 67,8% респондентів), сировини та матеріалів (58,8%) та обмінний курс (55,1%)", - йдеться у звіті регулятора.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!