Попереднє зростання долара стрімко підвищило ціни на свинину

Понеділок, 8 вересня 2014, 15:52

Протягом останніх двох тижнів, через девальвацію гривні закупівельні ціни на живих свиней зросли на 4-5%.

Про це повідомили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Як зазначається, станом на 3 вересня закупівельні ціни на свиней м'ясних порід склали 27 гривень за кг, а на свиней другої категорії - 25,5-26 гривень за кг. Тоді як на минулому тижні свиней м’ясних порід закуповували за ціною 25-26,5 гривень за кг, а свиней другої категорії - за 24-25 гривень за кг.

"Виробники свинини пояснюють підвищення закупівельних цін на свиней зростанням курсу долара і, як наслідок, збільшенням витрат на премікси та ветпрепарати", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що пропозиція свинини на ринку України дещо скоротилась, оскільки стрімке зменшення імпорту не повністю компенсується зростанням вітчизняного виробництва свинини. За результатами семи місяців 2014 року імпорт свинини становив 20,5 тисяч тонн, а це в чотири рази менше за аналогічний період 2013 року.

Таким чином, загальна пропозиція свинини на українському ринку скоротилась на 5-6% порівняно з минулорічними показниками. Проте внаслідок напруженої ситуації в країні попит на м’ясо теж дещо зменшився, тому дефіциту свинини не спостерігається.

"Оператори ринку та переробні підприємства стурбовані ростом цін на свинину, адже з такими темпами багатьом українцям м'ясо може стати не по кишені. Проте у випадку стабілізації валютного курсу тенденція до зростання цін зупиниться", - повідомила експерт аграрних ринків УКАБ Аліна Жарко. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua