Світовий банк назвав пріоритетні реформи для України

Субота, 27 вересня 2014, 16:09

Україні потрібна всеосяжна програма реформ, в якій би всі напрямки посилювали один одного, але при цьому жодне з них не отримувало б перевагу перед іншими.

Про це в інтерв'ю ZN.UA сказала віце-президент Світового банку Лора Так.

За її словами, головне завдання для України зараз - це відновити економічне зростання, створити якомога більше робочих місць для населення, поліпшивши їх якість, для чого "​​необхідний цілий ряд змін".

"Найбільш важливими зараз є макроекономічна стабільність і стабільність банківського сектора", - вважає віце-президент СБ.

Наступними за значимістю Так назвала зменшення корупції, посилення підзвітності та підвищення рівня довіри населення до органів влади.

"Це підвищить ефективність державних видатків і поліпшить якість надання державних послуг населенню. Йдеться як про надання інфраструктурних послуг, так і соціальних - в першу чергу в охороні здоров'я та освіті", - відзначає вона.

Також в СБ підкреслюють важливість реформи енергетичного сектора, поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату для росту і розвитку приватного бізнесу. Також одним з основних напрямків має стати створення надійної адресної системи соціальної допомоги.

"Тобто Україні, безумовно, потрібна всеосяжна програма, в якій би всі реформи посилювали один одного. Але дуже важливо збалансувати ці реформи, щоб жодний з напрямків не "просів", не отримав перевагу перед іншими", - підкреслює Так.

Віце-президент СБ підкреслює, що для успішної реалізації цього плану Україні ні в якому разі не можна знижувати темпи впровадження реформ: "Для України зараз принципово важливо не давати політичним і бізнес-інтересам негативно впливати на процес економічних перетворень в країні".

У зв'язку з цим, як зазначила Так, в СБ сподіваються, що після виборів нової Верховної Ради "уряд зможе закінчити почате, а реформи прискоряться".

Зі свого боку Світовий банк розраховує і далі надавати Україні допомогу в проведенні реформ.

"Ми віримо, що, незважаючи на сформований геополітичний контекст, ми зможемо продовжувати допомагати Україні у здійсненні необхідних змін", - сказала Так.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua