Думка експерта: Контролюючі органи збирають з бізнесу удвічі більше

Вівторок, 23 вересня 2014, 18:06

У першому півріччі 2014 року контролюючі органи вдвічі збільшили суму фінансових санкцій, зібравши з бізнесу майже 2,4 мільярда гривень.

Про це сказав заступник голови Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

"З 2013 року ми проводимо постійний моніторинг ситуації з перевірками бізнесу. Щопівроку ФРУ отримує від перевіряючих звіти про їхню контрольно-наглядову діяльність. Звичайно, і, мабуть, не тільки нам було цікаво подивитись реальну картинку того, чи змінилася тенденція з перевірками в Україні, враховуючі всі ті події, які країна переживає останнім часом", - сказав він.

Порівнюючи перше півріччя 2014 року з аналогічним періодом минулого року, в ФРУ відзначають, що контролюючі органи вдвічі збільшили суму фінансових санкцій, зібравши з бізнесу майже 2,4 млрд гривень. При цьому сама кількість фінансових санкцій зменшилася в два рази.

Відзначилися контролюючі органи за перші шість місяців 2014 року і кількістю притягнутих до адміністративної відповідальності.

"Так, якщо з січня по червень минулого року притягнутих до цього виду відповідальності було майже 230 тисяч суб’єктів господарювання, то у 2014 році цей показник збільшився майже в три рази і становив - 561 тисячу", - зазначили у ФРУ.

При цьому, тільки за сумами накладених адміністративних санкцій, бізнесу довелося сплатити майже 38 млн гривень.

"Ще однією негативною тенденцією по перевіркам підприємців стало збільшення кількості проведених позапланових перевірок за дорученням правоохоронних органів. За перше півріччя цього року правоохоронці здійснили 11996 перевірок. Для порівняння, у 2013 році ця цифра становила 4530 перевірок", - йдеться у повідомленні.

Загалом же, найбільше перевіряли бізнес за перше півріччя 2014 - Держслужба з надзвичайних ситуацій, Державна санітарно-епідеміологічна служба, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві, а також Пенсійний фонд.

"В останнього, до речі, питома  вага  перевірок,  проведених у зв`язку з ліквідацією підприємств,  складає  83%. В Федерації роботодавців України відзначають це як тривожну тенденцію, що намітилась вперше і говорить  про  серйозний  сигнал -  вихід з бізнесу", - повідомили у федерації.

Це  певною мірою пояснює і тенденцію до зменшення на 9% загальної кількості перевірок, яка спостерігається за перші шість місяців цього року порівняно із попереднім.

Оголошуючи результати свого моніторингу ФРУ також виділила найбільших контролерів за сумою фінансових санкцій, накладених на юридичну особу.

Лідерами стали Державна екологічна інспекція, якій вдалось виставити бізнесу рахунки майже на мільярд гривень, з яких Держбюджет отримав лише 51 млн гривень.

Недалеко від екологічної інспекції опинилася Державна фіскальна служба - майже 650 млн гривень фінансових санкцій. Слідом іде Держінспекція з питань захисту прав споживачів - майже 554 млн гривень санкцій.

Склали в ФРУ і рейтинг лідерів з-поміж міністерств. Так контролюючі органи, що перебувають у сфері підпорядкування Міністерства соціальної політики, провели  найбільше перевірок - 177,994 тисяч, а органи, що перебувають у сфері підпорядкування Міністерства екології, - є найбільшими карателями і застосували до суб’єктів господарювання штрафів майже на 1 млрд гривень.

"З серпня по грудень 2014 року уряд ввів мораторій на перевірки контролюючими органами. Тобто в цей період всі перевіряючі, крім фіскальної служби, мають здійснювати свою контрольно-наглядову діяльність виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання", - йдеться у повідомленні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!