Путін хоче відключити РФ від глобального інтернету?

П'ятниця, 19 вересня 2014, 09:54

Наступного тижня заплановано кілька заходів за участю високопоставлених російських чиновників, присвячених роботі російського сегмента мережі інтернет в надзвичайних сітуаціях.

Про це пишуть "Ведомости" з посиланням на співробітників декількох російських операторів зв'язку, інтернет-компаній і некомерційних організацій.

Зокрема, ця тема буде обговорюватися в найближчий понеділок на нараді Ради безпеки Росії за участю президента Володимира Путіна.

Згідно із даними газети, чиновники Мінкомзв'язку доповідатимуть президентові про результати липневих навчань, метою яких було протестувати стійкість роботи інтернету на території РФ і запобігти порушенням в умовах недружніх "цілеспрямованих дій".

Зокрема, може бути введений особливий порядок управління інтернетом, який передбачає можливість відключення Росії від глобальної мережі.

Навчання, проведені Мінкомзв'язку, показали, що рунет вразливий, і зараз обговорюються заходи по мінімізації ризиків, в тому числі і можливість тимчасового відключення рунета від зовнішнього світу, підтвердив співробітник спецслужб.

Про постійне відключення доступу до міжнародної мережі мова не йде, підкреслюють співробітники оператора зв'язку і некомерційної організації.

Але російські оператори повинні будуть налаштувати обладнання так, щоб у разі надзвичайної ситуації російський інтернет можна було оперативно відключити від глобального.

Надзвичайною ситуацією можуть вважатися як військові дії, так і, наприклад, серйозні протестні виступи всередині країни, вважає один із співрозмовників "Ведомостей".

Друга ідея, яку обговорять чиновники, - передача державі функцій адміністратора доменів, які нині виконує громадська організація - Координаційний центр національного домену мережі інтернет (КЦ).

Швидше за все цим займеться Федеральне агентство зв'язку, підлегле Мінкомзв'язку.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив, що на 22 вересня запланована оперативна нарада членів Радбезу. Які питання там обговорюватимуться, він не уточнив, нагадавши лише, що частину порядку таких заходів традиційно закрита.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!