Суд стягнув з "Вугілля України" 394 мільйони на користь російського банку

Понеділок, 4 серпня 2014, 14:24

Суд стягнув з ДП "Вугілля України" на користь "Промінвестбанку" 393,97 млн грн. боргу за кредитним договором.

Про це свідчить рішення Господарського суду міста Києва від 22 липня, пишуть "Наші гроші".

Як повідомляється, однорічний кредит у розмірі 338 млн грн. під 20,5% річних банк надав держпідприємству 30 грудня 2013 року.

У заставу по цьому кредиту держпідприємство передало банку право вимоги грошових коштів по договору на поставку вугілля, укладеному 26 грудня 2013 року між ДП "Вугілля України" та ТОВ "Луганська вуглезбагачувальна компанія" на суму 2 млрд грн. Жодних подробиць щодо цієї угоди у судовому рішенні немає.

Власниками ТОВ "Луганська вуглезбагачувальна компанія" є венчурні фонди "Нові Технології" та "Інноваційні стратегії", а також ТОВ "Фінансова компанія "Стоік" з групи народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка та його партнера Івана Аврамова.

Суд визнав наявність заборгованості держпідприємства по кредиту.

Виконання виплат суд відстрочив на один рік - до 22 липня 2015 року, хоча

держпідприємство просило про відстрочку на три роки.

Суд взяв до уваги збитки у розмірі 9,03 млрд грн, які ДП "Вугілля України" понесло у 2013 році. Також суд звернув увагу на ускладнення ситуації на сході України, де зосереджено 97% видобутку вугілля.

Зауважимо, що у "Віснику держзакупівель" даних щодо взятого кредиту та угоди із "Луганською вуглезбагачувальною компанією" немає, оскільки на той період тендери держпідприємств, що проводилися коштом самих держпідприємств, були виведені з-під дії закону про держзакупівлі.

"Промінвестбанк" належить російському "Внешэкономбанку".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"