США розпочали експорт надлегкої нафти після 40-літньої заборони

Четвер, 3 липня 2014, 11:05

Американська компанія Enterprise Product Partners продала партію надлегкої нафти, або конденсату, азіатському трейдеру.

Про це повідомили джерела, зробивши першу угоду з експорту американської нафти після ембарго, пише Рейтер.

Як повідомляється, японська Mitsui&Co Ltd придбала 400.000 барелів з поставкою в кінці липня або початку серпня, повідомили два трейдера в Сінгапурі, не вказавши ціну. Покупець має намір продати партію кінцевим споживачам в Азії.

Представники Enterprise і американського офісу Mitsui були недоступні для коментарів.

"Багато трейдерів запитують нас про це і говорять, що хочуть купити додаткові партії у Enterprise, особливо на цьому та наступному тижні. Поки я не чув, щоб купив хтось із кінцевих споживачів в Азії", - сказало одне з джерел.

Трейдери прагнуть продавати конденсат в Азію, де в третьому кварталі очікується запуск заводів, переробних конденсатів в нафту та інші нафтопродукти. За даними Facts Global Energy, такі заводи в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні здатні переробляти до 900.000 барелів конденсату на добу.

Наприкінці червня уряд США дозволив кільком компаніям експортувати легку газоподібну нафту, також відому як конденсат. США щодня виробляють до мільйона барелів конденсату, який може відправлятися на експорт після незначної переробки - стабілізації.

Це вдвічі більше експорту з Катару - найбільшого в даний час виробника конденсату в світі.

Залежно від виду конденсату, він може використовуватися як у якості сировини на нафтохімічних підприємствах Китаю і Японії, так і для розбавлення важкої нафти, що видобувається в Латинській Америці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!