"Нафтогаз" заплатить "Укртрансгазу" майже 7 мільярдів за транзит російського газу

Середа, 23 липня 2014, 12:51

"Нафтогаз" заплатить оператору газотранспортної системи "Укртрансгаз" 6,662 млрд грн за послуги з транзиту в червні-грудні цього року російського газу територією України до країн ЄС.

Про це йдеться в повідомленні "Нафтогазу", опублікованому на сайті "Державні закупівлі".

Як раніше повідомлялося, транзит російського газу через територію України до країн Європи в червні 2014 року скоротився на 17,26% порівняно з червнем 2013 року - до 5,879 млрд куб. м.

Транзит російського газу через територію України до країн ЄС за перше півріччя 2014 року скоротився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 8% - до 35,148 млрд кубометрів.

Згідно з транзитним контрактом між Україною та Росією, "Газпром" зобов'язаний щорічно прокачувати через територію України не менше 110 млрд кубометрів природного газу, інакше, якщо російська компанія не виконує цієї умови, набуває чинності положення "транзитуй або плати".

"Газпром" жодного разу не виконував цю умову, при цьому обсяги транзиту падають протягом останніх чотирьох років. 100% акцій "Укртрансгазу" знаходяться у власності НАК "Нафтогаз України".

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!