Думка експерта: Без серйозного скорочення чиновників не обійтися

П'ятниця, 18 липня 2014, 19:54

Уряду не обійтися без серйозного скорочення зайнятості у бюджетній сфері, як цього ввимагає МВФ.

Про це заявила економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Юлія Шибалкіна.

За словами експерта, так, 9 липня Уряд прийняв постанову, якою скасував цілу низку постанов попередніх урядів про пільги для чиновників.

Зокрема, там йдеться про медичне та санатарно-курортне лікування, службове житло, а також виплати за сумлінну працю та безперервний стаж для колишніх чиновників. Взагалі, робота у цьому напрямі була розпочата ще в березні поточного року, зазначила Шибалкіна.

"Тоді антикризовим законом Уряд наказав дещо скоротити чисельність чиновників (запланована економія – 583 мільйона гривень), заборонити їм придбавати техніку та меблі (55 мільйонів гривень), скоротити кількість службового автотранспорту (20 мільйонів гривень) та зменшити "спеціальні" пенсії (11 мільйонів гривень)", - говорить економіст.

Так, за словами Шибалкіної, у такий спосіб розібратися із дороговизною українського чиновницького апарату не вдасться.

"Справа в тому, що згадані видатки складають усього лише долі відсотка від розміру бюджету. Тут не обійтися без серйозного скорочення зайнятості у бюджетній сфері. Цього вимагає МВФ, але Уряд поки що не готовий вдатися до чогось подібного і, здебільшого, обмежується поверхневими рішеннями", - каже експерт.

На думку Шибалкіної, не можна недооцінювати значення постанови 9 липня та згаданих положень антикризового закону.

Експерт констатує, що для початку, вони підтверджують серйозність намірів уряду щодо збалансування бюджету. До того ж, вони демонструють його прагнення до встановлення соціальної справедливості у суспільстві.

"Звичайно, у боротьбі за скорочення видатків та рівність, не можна забувати і про мотивацію чиновників. Традиційно, бюджетники отримують значно менші зарплати, ніж працівники приватного сектора. Пільги та гарні пенсії – це спосіб легально утримати бюджетників на своїх робочих місцях та заохотити їх до сумлінної праці",- зазначила Шибалкіна.

Експерт переконана, що саме тому потрібно бачити різницю між надмірними пільгами високопосадовцям та пільгами, які допомагають рядовим бюджетникам триматися на плаву.

"Окрім того, аби усунути можливості для зловживань, варто зробити зарплати більш конкурентоспроможними і менш залежними від різноманітних пільг, доплат, надбавок тощо", - підсумувала вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!