НБУ хоче обмежити готівкові розрахунки 100 тисячами

Четвер, 5 червня 2014, 13:07

Прийняття рішення про встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізосіб у розмірі 100 тисяч гривень зумовлене потребою в забезпеченні стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискоренні її обігу.

Про це заявила заступник голови Нацбанку Віра Ричаківська, повідомляє прес-служба регулятора.

За її словами, зменшення граничної суми готівкових розрахунків фізичними особами зі 150 до 100 тисяч гривень спрямоване на поступову легалізацію доходів та, як наслідок, сприятиме зменшенню тіньової економіки України.

"Обмеження стосуватиметься лише великих покупок та не складе перешкод для розрахунків готівкою пересічним громадянам", зазначила Ричаківська.  

Як відомо, раніше, 1 вересня 2013 року, набрала чинності постанова правління Нацбанку, згідно з якою розрахунки між фізособою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150 тисяч гривень.

Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150 тисяч гривень.

Завдяки введенню таких обмежень за IV квартал 2013 року обсяг безготівкових розрахунків фізичних осіб за товари, роботи та інші перерахування збільшився в 1,8 разу порівняно з відповідним періодом минулого року.

За 4 місяці 2014 року обсяг безготівкових розрахунків фізичних осіб за товари, послуги та інші перерахування збільшився майже в 2,4 разу порівняно з аналогічним періодом минулого року

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!