У липні представники ЄС проінспектують українських виробників свинини

Вівторок, 3 червня 2014, 16:04

У липні цього року європейські фахівці приїдуть в Україну інспектувати вітчизняні свинокомплекси на предмет можливості експорту їх продукції до країн Євросоюзу.

Про це в ході VI Міжнародного конгресу "Прибуткове свинарство" повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Андрій Дикун, передає УНІАН.

"У липні в Україну приїжджають єврокомісари, які інспектуватимуть наші підприємства", - сказав заступник міністра.

За словами Дикуна, найближчим часом Мінагропрод має намір провести нараду з виробниками свинини й профільними асоціаціями, на якій планується визначити, чи готові компанії до проведення такої інспекції.

При цьому заступнику міністра важко відповісти, як довго може тривати перевірка, зазначивши, що це залежатиме від того, скільки підприємств буде відібрано для неї й скільки європейських інспекторів приїде в Україну.

Разом із тим, за словами присутнього на конгресі першого заступника генерального директора сільгосппідприємства "Галичина-Захід" Андрія Талами, можливість експортувати свинину до ЄС цікава для українських виробників, проте почати поставки найближчим часом навряд чи вдасться.

"Якщо ми й інші підприємства галузі доведемо європейським інспекторам, що наші умови виробництва відповідають європейським умовам, то ми виходитимемо на цей ринок. Але це питання не сьогоднішнього дня й навіть не двох найближчих років, а можливо, 4-5 років", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!