Польща скоротила експорт товарів до України

Вівторок, 3 червня 2014, 10:52

Польща в першому кварталі поточного року скоротила експорт товарів до України на 18,7% через сповільнення економзростання і девальвації гривні.

Про це повідомляє агентство РАР з посиланням на віце-прем'єра польського уряду Януша Пехочинського, пише "УНІАН".

За його словами, падіння польського експорту до України виявилося значнішим, ніж до Росії, де зниження становить близько 5%.

"Сповільнення польського експорту до Росії й України є результатом негативних тенденцій у російській і українській економіках. Особливо істотний вплив на результати польського експорту до цих країн має знецінення рубля і гривні, що спостерігається з початку року. Крім того, негативні тенденції посилюють побоювання польських підприємців через можливий розвиток українсько-російської кризи", - зазначає агентство.

У міністерстві повідомили, що польські компанії відзначають падіння попиту з боку партнерів в Україні і проблеми з оплатою за вже поставлені товари, а також бачать загрозу для своїх інтересів у зв'язку з нестабільною ситуацією в Україні.

За даними міністерства, на українському ринку працює 12 тис. польських компаній, а в Росії, яка є для Польщі другим найбільшим ринком збуту товарів після Євросоюзу, - 9 тис. компаній.

"Наші підприємці вже краще себе почувають після першого шоку на російському ринку. Звичайно, ціною нижчої маржі. Але дуже важливо не дати себе видавити з цих ринків (російського і українського) дешевшими продуктами з інших ринків", - зазначив віце-прем'єр.

Як повідомлялося, за даними польської статистики, торік Україна посіла восьме місце в десятці найбільших ринків збуту польських товарів на фоні п'ятого місця Російської Федерації. 

Виробники з Польщі експортували до України товарів на 4,3 млрд євро, тоді як до Росії - на 8,1 млрд євро при загальному експорті більш як на 150 млрд євро.

Близько 75% всього польського експорту торік припадало на 28 країн Європейського союзу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!