Україна за тиждень повинна погасити 1,451 мільярда газового боргу - РФ

Вівторок, 3 червня 2014, 09:07

Позиція Росії на газових переговорах з Україною не змінилася: Україна повинна за тиждень погасити борг за листопад-грудень в 1,451 мільярда доларів і почати платежі за квітень-травень.

Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак, пише "Прайм".

"Сьогодні позиція російської сторони залишилася колишньою. Ми дотримуємося позиції, яка була тиждень тому обговорена і підтверджена Єврокомісією, про необхідність оплати протягом решти тижня заборгованості за листопад і грудень у розмірі 1,451 мільярда доларів. І почати платежі за квітень і травень", - сказав Новак в ефірі "Першого каналу" за підсумками чергового раунду тристоронніх переговорів по газу в Брюсселі.

"Газпром" і "Нафтогаз України" почали консультації щодо ціни на газ і графіку погашення боргу, що залишився.

"Ми почули, в тому числі готовність України сплатити постачання за листопад і грудень. І термін, який ми обговорювали, був обумовлений домовленостями, які були досягнуті тижнем тому - 26 травня в Берліні. Це йдеться про погашення заборгованості, в тому числі частково, у розмірі 500 мільйонів доларів за квітень-травень. Ми говорили сьогодні, що термін оплати обмежений терміном введення механізму передоплати - 9 червня", - повідомив Новак в ефірі телеканалу "Росія 24".

Раніше, Росія отримала від України перший платіж у рахунок погашення боргу за газ у розмірі 786 млн доларів.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер відзначав, що "Нафтогаз" підтвердив свою платоспроможність за боргами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!