Україна націлилася на азербайджанський газ

Середа, 25 червня 2014, 20:31

Україна вивчає питання про можливу участь у реалізації проекту будівництва газопроводу TANAP.

Про це повідомив заступник головного інженера ПАТ "Укртрансгаз" Олег Михалевич, передає прес-служба "Укртрансгазу".

За його словами, за допомогою газопроводу планується транспортувати 10 млрд кубометрів азербайджанського газу по території Туреччини до країн Європи.

"З урахуванням того, що потужність газопроводу TANAP може бути збільшена вдвічі, Україна зацікавлена у використанні можливостей цього газопроводу для транспортування газу на свою територію", - йдеться у повідомленні.

Реклама:

Також зазначається, що Україна бере участь в опрацюванні питання реалізації проекту Адріатичного газового коридору, який ініціюється Хорватією та підтримується Угорщиною і Європейською Комісією.

За словами Михалевича, об’єктом газопостачання має стати LNG-термінал, який Хорватія планує побудувати на о. Кірк в Адріатичному морі.

Як зазначається, створення газового коридору дозволить з’єднати газотранспортні системи Хорватії, Угорщини та України і збільшити частку природного газу, що надходить в Україну з інших джерел.

"При цьому комплекс українських підземних сховищ газу, розташованих біля західних кордонів України, дозволить створити резерви природного газу як для учасників майбутнього коридору, так і для інших країн Західної та Центральної Європи", - повідомляє прес-служба.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!