Капіталізація страхового ринку України становить 65 мільярдів

Вівторок, 24 червня 2014, 19:49

Капіталізація страхового ринку України становить близько 65 мільярдів гривень.

Про це повідомив на прес-конференції в.о. голови Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Максим Поляков, передає УНІАН.

"Капіталізація страхового ринку становить 65 млрд гривень. Але половина цих коштів знаходиться у векселях, акціях, і тільки 20% становлять ліквідні кошти, які страховики реально можуть використовувати", - сказав він.

Поляков зазначив, що у страховиків існують проблеми з використанням резервів, які знаходяться у банках-банкрутах.

"Частина коштів знаходиться у банках, які є банкрутами, і страховики не можуть їх отримати і використовувати у своїх резервах. Не кожна страхова компанія підходила правильно і спрогнозувала те, що відбувається, компанії не економили, займалися демпінгом - і у них виникли великі проблеми", - сказав голова комісії.

За словами Полякова, комісія розподілила страхові компанії, які здійснюють страхову діяльність, на три групи ризику.

Перша група - високоризикові страховики, до якої входять 17 компаній із системними проблемами в діяльності, що мають дефіцит ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов'язань і на які приходить багато скарг від споживачів фінансових послуг.

Друга група - це середньоризикові компанії, до неї входить 16 страховиків. Це компанії, які не мають дефіциту ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов'язань, але на них приходять скарги від споживачів фінансових послуг.

Третя - група низького ризику, це 50 страховиків. Компанії не мають дефіциту ліквідних коштів для забезпечення поточних страхових зобов'язань.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!