Данія визнана найдорожчою країною Євросоюзу

Субота, 21 червня 2014, 14:57

Данія в 2013 році була найдорожчою країною серед 28 країн-членів ЄС.

Про це йдеться в даних Євростату, пише "ИТАР-ТАСС".

У Данії ціни на товари та послуги на 40% вище середнього по Євросоюзу рівня.

За Данією в цьому рейтингу йдуть Швеція, де ціни перевищують середньоєвропейські на 30%, а також Люксембург і Фінляндія, жителям яких доводиться платити за товари та послуги на 23%, ніж у середньому по ЄС.

Реклама:

Данія займає перше місце за вартістю шести категорій товарів і послуг - продовольство і безалкогольні напої, побутова електроніка, приватний транспорт, ресторани і готелі.

За цінами на одяг ця країна опинилася на четвертому місці, говориться в звіті Євростату, а на тютюнові та алкогольні вироби - сьоме (включаючи країни-не члени Євросоюзу).

Зокрема, алкогольні напої дорожче в Ірландії, Фінляндії і Великобританії. Великі відмінності в цінах на алкоголь пояснюються різним рівнем оподаткування, пояснив Євростат.

Купівля автомобіля обійдеться жителям Данії на 55% дорожче, ніж у середньому по ЄС. Друге місце за дорожнечею автотранспорту зайняли Нідерланди - +17%.

Найнижчі ціни виявилися в Болгарії - там покупка автомобіля обійдеться майже вдвічі дешевше, ніж у середньому по ЄС, а також у Румунії та Польщі, де ціни на машини складають близько 57% від середньоєвропейських.

При цьому, якщо розглядати всі країни Європи, а не тільки членів Євросоюзу, то Данія за рівнем цін займають лише третє місце, пропустивши вперед  Швейцарію та Норвегію, наголошується в доповіді Євростату.

Так, норвежці в п'яти з шести категорій товарів і послуг платять більше датчан, а рівень цін на тютюнові та алкогольні вироби в Норвегії в 2,5 рази більше середньоєвропейського рівня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: