АМКУ пояснив, куди поділись бронежилети для АТО

Субота, 21 червня 2014, 13:13

Антимонопольний комітет спростовує заяву Міноборони про те, що його чиновники нібито блокують процес закупівлі для армії необхідного спрорядження.

Про це йдеться у повідомленні комітету, повідомляє "Укрінформ".

"Прес-служба Антимонопольного комітету уповноважена поінформувати громадськість стосовно скарги ТОВ "Аммо С" від 17.06.2014 щодо встановлення Міноборони дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів на закупівлю - "вироби текстильні готові, інші - 9 лотів", - йдеться у повідомленні .

В АМКУ наголошують, що "комітет діяв виключно в правових рамках, максимально швидко вирішивши питання. Разом з тим, Комітет начебто не може нести відповідальність ні за вибір замовником процедури закупівлі, ані за якість її проведення, ані за реалізацію учасниками своїх прав на оскарження".

Антимонопольний комітет також заявляє, що "скарга від ТОВ "Аммо С" була подана до органу оскарження за формою, в строки (18 червня 2014) та з оплатою за подання такої скарги (як це передбачено постановою Кабміну), і повністю відповідала Закону "Про здійснення державних закупівель", а також містила скарги заявника на адресу Міноборони щодо організації конкурсу під конкретного учасника".

Виходячи з наведеного, Антимонопольний комітет, як орган оскарження, не мав жодних підстав згідно з Законом не прийняти скаргу ТОВ "Аммо С" до розгляду.

Крім того, заявляє прес-служба АМКУ, Комітет, розуміючи важливість закупівлі, коли країна перебуває в умовах воєнного стану, а також свою відповідальність перед народом України, того ж дня (18 червня 2014) запитав в Міноборони інформацію, необхідну для розгляду скарги. "При цьому представникам Міноборони було роз'яснено нагальність отримання інформації для прийняття рішення Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері держзакупівель. Однак, інформація від Міноборони до АМКУ надійшла лише о 16.00 20 червня 2014, після того як ще вранці в.о. Міністра оборони звинуватив Комітет у блокуванні закупівлі бронежилетів", - йдеться у повідомленні.

Колегія перенесла розгляд справи і вже о 20.00 20 червня 2014 року розглянула скаргу і відмовила ТОВ "Аммо С" у задоволенні вимог.

Прес-служба звертає увагу на те, що "6 травня 2014 року були прийняті зміни до законодавства, які вступили в законну силу 9 травня 2014, що дозволяють здійснювати закупівлі для потреб армії за спрощеною процедурою протягом 7-10 днів. 

Нагадаємо, 20 червня, в.о. міністра оборони Михайло Коваль заявив у ВР, що Антимонопольний комітет блокує процес закупівлі бронежилетів для української армії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!