В Мінекономрозвитку кажуть, що з початку року зріс експорт до ЄС

Субота, 21 червня 2014, 11:09

За прогнозними розрахунками в результаті скорочення ЄС ввізних мит на українську продукцію вже в перший рік дії вільної торгівлі прогнозується зростання обсягів експорту до ЄС на 2%.

Поточну ситуаію щодо експорту української продукції до ЄС обговрили під час зустрічі, представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з експертами Morgan Stanley, Pine River, Mangart, Bluecrest та EMSO Partners.

Зокрема було обговорено переваги та результати для українських виробників від запровадження автономних торговельних преференцій з боку ЄС, йдеться в повіодмленні Мінекономрозвитку.

Представник департаменту європейської інтеграції Олена Мельник розповіла, що на даний час українські підприємства вже активно користуються наданими преференціями з боку ЄС. У свою чергу, надані преференції підштовхнуть галузі до переходу на нові стандарти.

"Аналіз статистичної інформації зовнішньої торгівлі між Україною та ЄС за п’ять місяців поточного року свідчить, що з початку року спостерігається певне зростання обсягів експорту до ЄС та зменшення обсягів імпорту з ЄС. І дані тенденції розпочалися у поточному році ще до початку застосування автономних торговельних преференцій", – зазначила експерт Міністерства.

Вона повідомила, що з першого дня відкриття ринку ЄС українські експортери отримали розширений доступ на ринки держав-членів ЄС, передусім за рахунок зниження імпортних тарифів.

За даними Мінекономрозвитку, найбільші переваги від розширення доступу до європейського ринку отримують підприємства-виробники сільськогосподарської продукції та харчової промисловості, так як, саме ці галузі були і наразі є найбільш орієнтованими на роботу з партнерами з держав-членів ЄС, є найбільш підготовленими та мають відповідні партнерські зв’язки.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!