Банкам РФ прогнозують подальше падіння прибутку

Понеділок, 2 червня 2014, 20:06

Прибуток російських банків в 2014 році продовжить знижуватися через зростання ризиків.

Про це повідомила перший заступник голови Банку Росії Ксенія Юдаева на засіданні робочої групи комітету Держдуми з фінринків, повідомляє "Прайм".

"Прибуток банків в 2014 році знизиться ще більше через створення резервів", - сказала Юдаева, зазначивши при цьому, що створення підвищених резервів необхідне через "зростання ризиків".

Прибуток російських банків за підсумками 2013 року скоротився на 1,8% порівняно з попереднім роком і становив 993,6 млрд рублів.

Минулого тижня за МСФЗ за 1 квартал відзвітували два найбільші банки країни - Сбербанк і ВТБ.

Згідно представленими даними, обидві банківські групи недорахувалися частини прибутку через більш ніж дворазове зростання витрат за достворення резервів. Масштаби втрат виявилися різними. Якщо у Сбербанку чистий прибуток у річному вираженні знизилася на 17,6%, то у ВТБ - в 39 разів.

ВТБ пояснював достворення резервів уповільненням економічного зростання, падінням куса рубля і кризою в Україні.

"Уповільнення економічного зростання в Росії і криза на Україні мали значний вплив на обсяг створених резервів. Ми значно збільшили відрахування в резерви і вважаємо, що це правильна консервативна політика щодо забезпечення подушки безпеки", - пояснив фінансовий директор ВТБ Герберт Моос.

За словами фінансового директора Сбербанку Олександра Морозова, найважливішими факторами в достворенні резервів були ослаблення національної валюти і сильне зростання в першому кварталі кредитного портфеля банку (він збільшився на 25,6%).

"Значна частина резервів складається з тих резервів, що створюються за природного зростання портфеля, портфель зріс дуже сильно, і значна частина резервів була неминуче створена. Друга частина була створена у зв'язку з падінням рубля в першому кварталі, і це теж важлива частина", - пояснив Морозов.

За словами Юдаєвої, ЦБ РФ планує розширити механізм рефінансування під заставу облігацій. Якщо раніше мегарегулятор повідомляв про прийняття в якості застави облігацій чотирьох автодорожніх компаній, то в перспективі цей перелік може бути розширено.

"Механізм створений на майбутнє. Ми сподіваємося, що в майбутньому таких проектів буде більше", - сказала Юдаева.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!