Європа переконує Росію, що асоціація з Україною не заважає угодам в рамках СНД

Вівторок, 17 червня 2014, 16:31

У Європейській комісії запевнили Росію, що зона вільної торгівлі з Україною не суперечитиме положенням угоди про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Як зазначається у розповсюдженому ЄК повідомлені, представники ЄС та Росії провели консультації щодо можливих наслідків дії Угоди про асоціацію з Україною на російську економіку.

"Це була технічна зустріч. Вони обговорили глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі і те, що вона сумісна з участю України в угоді про зону вільної торгівлі з СНД", - повідомила представник Європейської комісії Піа Аренкільде Хансен.

У повідомленні ЄК зазначається, що дії російської сторони, якими "можуть бути призупинені преференційні торговельні відносини між Україною і Російською Федерацією, були б безпідставними".

"Росія підкреслила важливість українського ринку для російських експортерів сільськогосподарських і промислових продуктів та запропонувала створити механізм, що забезпечує прозорість майбутніх змін в українських технічних регламентах", - зазначили в Єврокомісії.

Крім того, представники ЄС і Росії також обговорили ряд економічних аспектів, починаючи від правил конкуренції та державної допомоги, промислової кооперації, правил походження та запобігання шахрайства. Обидві сторони домовилися продовжити ці переговори.

Дата переговорів на політичному рівні буде визначена після повернення до Брюсселю європейського комісара з питань торгівлі Карла де Гюхта, який представлятиме ЄК.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!