Суд легітимізував копійчану приватизацію "Донбасенерго" екс-власником Межигір’я

Четвер, 12 червня 2014, 10:18

Суд відмовився скасувати акти Кабміну та всі рішення Фонду держмайна про продаж держпакету акцій ПАТ "Донбасенерго" у розмірі 60,77% підприємству "Енергоінвест Холдинг" екс-нардепа від Партії регіонів Ігоря Гуменюка.

Про це свідчить постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 травня, пишуть "Наші гроші".

Як зазначається, з позовом визнати ці рішення протиправними до суду на початку лютого цього року звернувся заступник генпрокурора.

Він вказав, що в результаті уточнення плану приватизації пакету акцій "Донбасенерго" було значно звужено коло потенційних покупців.

Також на думку ГПУ, уряд діяв у спосіб, не передбачений законодавством, а Фонд держмайна вийшов за межі своїх повноважень і прийняв рішення з питання, що належить до компетенції Кабміну.

Зокрема, уряд передав пакет акцій підприємства Фонду держмайна, який затвердив уточнений план розміщення акцій підприємства і вніс додаткові умови участі покупців в конкурсі. А уряд у подальшому своїм розпорядженням лише затвердив ці умови продажу.

Суд дійшов висновку, що продаж пакета акцій ПАТ "Донбасенерго" здійснювався з дотриманням всіх вимог законодавства.

Суд вказав, що рішення про приватизацію 60,77% акцій "Донбасенерго" було прийнято урядом 30 січня 2012 року, а норми, на порушення яких вказує Генпрокуратура, вступили в дію вже після цього.

Як пише видання, суд вказав, що сам план розміщення акцій також відповідає законодавству.

Конкурс з продажу 60,77% акцій "Донбасенерго" відбувся 21 серпня 2013 року. До участі в ньому були допущені два підприємства: ТОВ фірма "ТехНова" та ПАТ "Енергоінвест Холдинг".

Переміг "Енергоінвест Холдинг", який запропонував найвищу ціну - 718,92 мільйона гривень.

ПАТ "Енергоінвест Холдинг" контролює екс-нардеп від Партії регіонів Ігор Гуменюк.

Раніше він був власником фірми "Танталіт" - номінального власника землі під резиденцією "Межигір’я" Віктора Януковича.

Новим власником "Танталіту" восени 2013 року себе оголосив нардеп від Партії регіонів Сергій Клюєв.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.