Світовий банк погіршив прогноз спаду економіки України

Середа, 11 червня 2014, 09:27

Світовий банк в третій раз з початку року погіршив прогноз спаду економіки України за підсумками 2014 року - до 5%.  

Про це йдеться в червневому економічному огляді банку "Глобальні економічні перспективи", передає "УНІАН".

Як зазначається, причинами падіння ВВП України стануть звуження доступу до найбільших експортних ринків (зокрема, Росії), зростання цін на імпортний газ і падіння цін на ключові товари українського експорту - сталь і зернові.

У січні 2014 року банк вже прогнозував економічний спад в Україні за підсумками року - на 2%, а в квітні погіршив цей показник до 3%.

Реклама:

На думку експертів банку, подальшому погіршенню економічної ситуації в Україні буде сприяти девальвація гривні, зростання тарифів, зумовлене зростанням цін на паливо, і скорочення внутрішнього попиту, зумовлене скороченням доходів домогосподарств.

Також Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки на 2015 рік, але зберіг прогноз на 2016 рік.

"Ми очікуємо невелике зростання економіки України вже у 2015 році - на 2,5% (раніше прогноз зростання становив 3%) та у 2016 році - на 4%", - йдеться в доповіді.

У банку впевнені, що ситуація в Україні багато в чому вплине на сусідні країни, оскільки "Україна є п'ятою економікою Європи, що розвивається" і має тісні фінансові і виробничі зв'язки з усім регіоном.

"Геополітичне напруження навколо України "вимиє" близько 7 процентних пунктів із загального показника зростання економік країн - партнерів України в 2014 році", - наголошується в доповіді Світового банку.

Крім того, це може призвести до значного відпливу капіталу з країн, що розвиваються, в цілому.

Вкладення коштів в регіон Європи та Центральної Азії за п'ять місяців 2014 року вже впали на 42% - до 26 млрд дол. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як відомо, на початку червня Кабінет міністрів озвучив новий прогноз падіння економіки України в 2014 році - на 5% і зростання в 2015 році - на 1,7%.

Нагадаємо, за даними Держстату, реальний валовий внутрішній продукт України в першому кварталі 2014 року зменшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,1%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!