Литва оштрафувала "Газпром" на 36 мільйонів

Вівторок, 10 червня 2014, 14:55

Рада з конкуренції Литви прийняла рішення оштрафувати "Газпром" на 123,1 млн літів (35,7 мільйона ​​євро).

Про це йдеться в повідомленні відомства, передає "Інтерфакс-Україна".

Штраф пов'язаний з розслідуванням, яке антимонопольне відомство почало в липні 2012 року, з приводу намірів Lietuvos energijos gamyba укласти угоду з газовим концерном.

В результаті розслідування експерти Ради з конкуренції з'ясували, що відмова "Газпрому" вести переговори з Lietuvos energijos gamyba з приводу договору про обмін природним газом на 2013-2015 роки створила перешкоди для придбання компанією газу в іншого постачальника.

"Це могло зумовити негативні наслідки для литовських споживачів електро-і теплоенергії, оскільки з причини більш дорогого газу "Газпрому" могли зрости і ціни на електроенергію і теплоенергію, що поставляються компанією Lietuvos energijos gamyba", - йдеться в повідомленні ради.

Рада з конкуренції у 2004 році дозволила "Газпрому" придбати 34% акцій литовської газової компанії Lietuvos dujos з умовою, що концерн не перешкоджатиме литовським споживачам закуповувати газ у інших постачальників.

У лютому 2012 року було заявлено, що Lietuvos energija (зараз - Lietuvos energijos gamyba) знайшла можливість придбати газ на більш сприятливих умовах в Західній Європі і звернулася до компанії "Газпром експорт", попросивши надати можливість для обміну газом.

На думку литовської сторони, подібна угода дозволила б знизити витрати на газ для литовської компанії, що відповідно призвело б до коректування цін на електроенергію для споживачів.

Наприкінці 2011 року Lietuvos energija провела аналіз можливостей альтернативних поставок газу з ринків в Західній Європі та Скандинавії і виявила потенційних іноземних постачальників, у яких вона могла б придбати газ.

Компанії вдалося знайти постачальника, який запропонував продавати газ з 2013 року.

За повідомленням Lietuvos energija, умови, які пропонував цей постачальник, були більш сприятливими, а потенційним найближчим місцем поставок газу був би польсько-німецький кордон.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісія нині завершує розслідування з приводу можливого завищення "Газпромом" цін на газ при поставках до Литви і інші країни Східної Європи.

Крім того, на розгляді Стокгольмського арбітражу знаходиться позов уряду Литви проти російського газового концерну на суму в близько 4,5 млрд літів.

У травні "Газпром" знизив більш ніж на 20% ціну на газ для литовської компанії Lietuvos dujos, що займає близько 40% газового ринку Литви.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!