НБУ розширив підстави для віднесення банків до проблемних

Вівторок, 10 червня 2014, 14:01

Національний банк розширив перелік критеріїв, відповідно до яких регулятор має право віднести банк до категорії проблемних.

Про це йдеться у постанові НБУ № 331, пише "УНІАН".

Згідно з постановою, одним з критеріїв віднесення банків до категорії проблемних стало невиконання банком вимог законодавства щодо розкриття інформації про власників значної частини акцій фінустанови.

Крім того, критеріями для віднесення банку до категорії проблемних є набрання законної сили обвинувального вироку щодо дій у фінансовій сфері контролерів і керівників банку, а також невиконання розпорядження НБУ про усунення з посади посадовця банку або заборони власникові банку голосувати на зборах в обсязі його акцій.

Банк також може потрапити до категорії проблемних у разі конфлікту інтересів банку, про що свідчить наявність інформації про будь-який вид відносин, що суперечить інтересам банку, а також відсутність згоди і наявність суперечностей, що загрожують інтересам вкладників і кредиторів, між органами управління та акціонерами банку, які негативно впливають на його ефективне управління.

Нацбанк також може зарахувати банк до проблемних, якщо проти нього винесено судову ухвалу, виконання якої може негативно вплинути на репутацію банку або призвести до втрати більш як 1% активів.

Як відомо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 30 травня запровадив тимчасову адміністрацію в "АвтоКразБанк" строком на 3 місяці - до 29 серпня 2014 року.

29 травня фонд запровадив тимчасову адміністрацію в "Західінкомбанк", 26 травня - в "Південкомбанк", 22 травня - в "Промекономбанк", 24 квітня - в "Інтербанк", 14 березня - в банки "Форум" і "Меркурій", 3 березня - в "Брокбізнесбанк" і "Реал Банк", 17 січня - в банк "Даніель".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!