Nike може вивезти виробництво з Китаю

Неділя, 4 травня 2014, 10:08

Компанія Nike розглядає виведення виробництва з Китаю у зв'язку з великими страйками на заводі-постачальнику.

Про це заявив глава Nike Марк Паркер, пишуть "Вести.ru".

Як наголошується, тисячі робітників взуттєвої фабрики влаштували один з найбільших страйків в Китаї на початку місяця через умови роботи на Yue Yuen Industrial Holdings, акції якої торгуються на Гонконгській біржі, а загальна вартість якої оцінюється в 5,6 млрд доларів. Компанія виробляє взуття для Nike Inc, Adidas та інших міжнародних брендів.

Більшість працівників вже повернулися до роботи, після того як компанія погодилася на деякі з їхніх вимог.

"Поки ми не розриваємо стосунки, але досить близькі до цього і могли це зробити", - заявив Паркер в Бостонському коледжі.

Він додав, що Nike знаходиться в тісному контакті з Yue Yuen і персоналом, щоб з'ясувати, чи порушують умови праці стандарти, встановлені Nike, однак поки компанія не зайняла певної позиції.

Паркер зазначив, що у Nike широка виробнича база в Китаї, що дає їй можливість перенести виробництво відносно легко.

Робочі Yue Yuen оголосили 14 квітня страйк в південному місті Дунгуань. Активісти говорили, що це був один з найбільших робочих страйків, з тих пір як почалися ринкові реформи наприкінці 1970 років.

Робочі незадоволені тим, що компанія не витрачає коштів на їх соціальне страхування. До кінця минулого тижня близько 80% робітників повернулися до роботи, повідомляє Yue Yuen.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!