Міненерговугілля обіцяє за 5 років зробити держшахти прибутковими

Четвер, 29 травня 2014, 17:05

Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує за 5 років зробити державні вугільні підприємства прибутковими, в той час як цього року на покриття їх збитків планують витратити близько 13 мільярдів гривень.  

Про це повідомив журналістам перший заступник глави Міненерговугілля Юрій Зюков, передає УНІАН.

"Ми хочемо зробити все для того, аби затвердити програму максимум за 5 років і піти від державних дотацій на шахті", - сказав Зюков.

За його словами, це стане можливим завдяки обов'язковому продажу вугілля, видобутого на держшахтах, через держпідприємство "Вугілля України", тоді як в першому кварталі цього року, і раніше він реалізовувався через посередників і внаслідок цього збитки вугільних підприємств тільки зростали.

"Вугілля з шахти забирала на себе приватна фірма за низькою ціною в 2 напрямки: або на енергетику, або на комбінат. Прибуток же залишалася в цих приватних структурах", - зазначив він.

Крім того, Зюков повідомив, що в квітні держшахти випустили товарної продукції на 830 млн гривень, що на 7% більше, ніж середній щомісячний показник першого кварталу. Також, з травня ціна енергетичного вугілля підвищилася з 636,1 до 850 гривень за тонну, що за підсумками року дасть близько 1 млрд гривень доходу.

За його словами, завдяки цим процесам, а також ряду інших оптимізацій в галузі, шахти зможуть скоротити збитки на 2,7 млрд гривень до кінця 2014 року.

При цьому чиновник повідомив, що ДП "Вугілля України" буде продавати вугілля до тих пір, поки держшахти не позбудуться збитків.

"Ось тоді ДП "Вугілля України" буде не потрібне, оскільки не потрібно буде внутрішнє субсидування, а кожна шахта самостійно продаватиме своє вугілля виходячи з своєї собівартості", - зазначив Зюков.

Раніше ЗМІ повідомляли, що екс-президент України Віктор Янукович отримував незаконний дохід на тендерах з постачання вугілля для державних енергокомпаній.

Ціна тонни вугілля становила близько 400 гривень, однак після перепродажу його через кілька компаній вартість вугілля збільшувалася до тисячі гривень. Таким чином, 600 гривень осідало в "кишенях" оточення Януковича.

Як повідомлялося, державні вугільні шахти за січень-квітень 2014 року збільшили збитки від випуску товарної продукції, без урахування держпідтримки, на 2,1% - до 4,86 млрд гривень. Для покриття цих збитків з державного бюджету надійшло 4,308 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua