Турчинов ввів у дію указ про забезпечення енергетичної безпеки України

П'ятниця, 2 травня 2014, 15:19

В.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2014 року "Про стан забезпечення енергетичної безпеки у зв'язку з ситуацією щодо постачання природного газу в Україну".

Текст відповідного указу оприлюднено на сайті в.о. президента.

Згідно з документом, розглянувши стан та перспективи забезпечення вітчизняних споживачів природним газом, Рада національної безпеки і оборони вирішила доручити Кабінету міністрів до 20 червня 2014 року: затвердити фінансові плани на 2014 рік державних підприємств, що є суб'єктами природних монополій, та державних підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень; прогнозний баланс надходження та розподілу природного газу в Україні на 2014 рік.

Також Кабмін має вжити в установленому порядку заходів щодо впровадження дієвих механізмів стабілізації фінансово-економічного стану НАК "Нафтогаз України"; створення системи забезпечення ощадливого та раціонального використання енергоносіїв усіма категоріями споживачів.

Реклама:

Крім того, уряд має забезпечити: актуалізацію положень Енергетичної стратегії на період до 2030 року з метою забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України щодо розвитку відновлювальних джерел енергії, а також з урахуванням загроз енергетичній безпеці, пов'язаних із тимчасовою окупацією території АР Крим та міста Севастополя внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та провести аналіз стану виконання державними енергетичними компаніями зобов'язань перед іноземними партнерами та вжити в разі необхідності заходів досудового врегулювання спорів; оновити показники оцінки рівня енергетичної безпеки та їх критичні значення з урахуванням сучасних загроз і ризиків у сфері енергетичної безпеки.

Також уряд має опрацювати питання щодо переходу на облік природного газу, що споживається населенням, за якісними показниками природного газу; введення попередньої оплати за споживання природного газу.

Міністерству енергетики та вугільної промисловості України разом із НАК "Нафтогаз України" РНБО доручила невідкладно організувати повідомлення в установленому порядку російської сторони щодо вимоги продовження поставок у 2014 році газу для компанії "Нафтогаз України" за ціною, яка діяла у лютому - березні поточного року, та в разі неприйняття російською стороною таких вимог у місячний строк із моменту повідомлення забезпечити подання в установленому порядку відповідного позову до міжнародного комерційного арбітражу.

Державна фінансова інспекція України повинна провести у місячний строк перевірку ефективності використання Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України бюджетних коштів на реалізацію національного проекту "LNG Україна" - створення інфраструктури постачання скрапленого газу в Україну".

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!