Прихований дефіцит бюджету минулого року становив 800 мільярдів

Понеділок, 19 травня 2014, 17:31

Прихований дефіцит бюджету минулого року становив у цілому близько 800 мільярдів гривень.

Про це заявив на прес-конференції в УНІАН міністр юстиції України Павло Петренко.

"Тільки за попередніми підрахунками, зробленим новим урядом, з держбюджету минулого року було виведено 290 млрд гривень, а з урахуванням державних гарантій прихований дефіцит бюджету становив, зокрема з приватним сектором, близько 800 млрд гривень ", - сказав Петренко.

За його словами, значна частина цих коштів виводилася через відповідні офшорні зони за кордон. При цьому, тільки з місцевих бюджетів, спеціальних фондів було незаконно виведено близько 70 млрд гривень.

"Це кошти, які йшли в тіньову економіку, йшли у кишені вищих державних посадовців", - додав міністр.

Він відзначив, що протягом трьох останніх місяців Міністерство юстиції напрацьовувало нормативну базу, законодавчі акти, які дозволили б швидко блокувати і повертати такі активи.

"Ми внесли цілу низку змін до законодавства, які практично дали інструменти правоохоронним органам щодо арешту і конфіскації коштів", - повідомив Петренко.

Як повідомлялося, за підрахунками Федерації роботодавців України, обсяг хабарів, які український бізнес був змушений виплачувати чиновникам, досяг 160 млрд гривень на рік.

Основна складова обсягу хабарів - це безпосередньо хабарі і відкати, що виплачуються при проведенні процедури державних закупівель, повернення ПДВ, митного оформлення і відносин в аграрній сфері.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!