ЄС не блокуватиме "Південний потік" - Еттінґер

Неділя, 11 травня 2014, 12:42

ЄС не має намірів блокувати будівництво газогону в обхід України для постачання російського газу до Європи.

Про це заявив єврокомісар Ґюнтер Еттінґер, пише DW.DE

У єврокомісара з енергетики Еттінґера немає принципових заперечень щодо будівництва газогону "Південний потік".

"Газогін не становить для нас проблеми, ми не маємо намірів його блокувати, водночас він не є пріоритетним", - наводить слова єврокомісара австрійське видання Der Standard.

Головне, каже Еттінґер, щоб проект відповідав вимогам європейського законодавства.

"У листі до Австрії ми навели ті пункти, які, на нашу думку, не узгоджуються з нормами права Європейського союзу", - пояснив Еттінґер і додав, що питання про надання ЄС згоди на будівництво газогону поки що залишається відкритим.

Як відомо, попри загрозу застосування Євросоюзом масштабних економічних санкцій проти Російської Федерації консорціум "Південний потік" не відмовився від будівництва газогону для постачання російського газу до Європи в обхід України.

Будівництво має розпочатись восени 2014 року.

"Південний потік" (South Stream) за домовленістю між російським "Газпромом" та сімома європейськими країнами має пролягати дном Чорного моря.

Кінцеві пункти прийому блакитного палива з Росії розташовані північніше - в Австрії та Угорщині, водночас південною гілкою газ через Грецію дном Адріатичного моря може згодом постачатись на південь Італії.

Укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією договори щодо "Південного потоку" нині перевіряються в Євросоюзі на предмет відповідності європейському законодавству.

В ЄС постачальникам газу забороно одночасно володіти також розподільчими мережами.

Також про наміри увійти до консорціуму заявили в Анкарі. У турецькому уряді кажуть про готовність проводити переговори з Москвою з приводу можливого надання дозволу на прохід "Південного потоку" територією Туреччини.

Нагадаємо, Європарламент 17 квітня закликав заморозити будівництво газопроводу "Південний потік", який покликаний забезпечити поставки російського газу до Європи в обхід України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!