Уряд затвердив програму захисту населення при підвищенні цін на газ і тепло

Субота, 5 квітня 2014, 16:35

Кабінет міністрів остаточно затвердив програму захисту найбільш вразливих верств населення, які можуть постраждати при підвищенні цін на газ і тепло.  

Про це повідомила міністр соціальної політики Людмила Денісова повідомила на брифінгу в Кабміні, передає УНІАН.

"Кабінет міністрів остаточно затвердив програму надання соціальної допомоги", - сказала Денісова.

За її словами, на отримання допомоги зможуть претендувати сім'ї з неповнолітніми дітьми та інвалідами, а також із непрацездатними членами, чиї місячні доходи є низькими й для яких комунальні платежі перевищують 10% середньомісячного доходу.

"4,5 млн сімей із 16 млн сімей будуть захищені, й не платитимуть ні на гривню більше у зв'язку з підвищенням цін і тарифів", - сказала Денісова.

При цьому вона підкреслила, що система захисту населення передбачає отримання субсидії, компенсації різниці в тарифах або субсидії та компенсації одночасно - залежно від рівня доходів.

Механізм компенсації набуває чинності з 1 липня - з моменту підвищення цін на тепло. Механізм субсидії вже працює.

"Порядок оформлення компенсацій такий же, як був при отриманні субсидії. Не треба нести дві заяви - треба прийти в управління соцзахисту, написати заяву у вільній формі, фахівці підкажуть, на що може претендувати громадянин", - сказала Денісова, додавши, що на виплату компенсацій буде потрібно близько 2 млрд гривень додаткових витрат бюджету.

Вона також нагадала, що імовірно субсидії отримали й далі отримуватимуть 809,4 тисяч сімей, додатково право на субсидію отримали ще 185 тисяч сімей.

"3,5 млн сімей, які раніше не отримували субсидій, одержать право на отримання компенсації", - сказала Денісова.

Раніше глава уряду Арсеній Яценюк зазначав, що в цілому близько 30% населення буде захищено при підвищенні вартості комунальних послуг

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!